MAQEDONI E VERIUT

522 qytetarë të Maqedonisë së Veriut e kanë kaluar më shumë se një herë COVID-19. Nga fillimi i pandemisë gjysmë milioni qytetarësh maqedonas e kanë kaluar dy herë, kurse vetëm një prej tyre tre herë.

Po ashtu vetëm në javën e kaluar ka pasur 23 riinfektime.

Ndërkohë situata e pandemisë në Maqedoninë e Veriut nuk është e mirë teksa në javën që u la pas ishin 3 mijë e 40 raste të reja nga një total prej 28 mijë e 972 testimesh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb