SHKUP

Instituti për Shëndet Publik në Maqedoninë e Veriut regjistroi sot 3.803 pacientë që kanë fituar betejën me koronavrusin.

Sipas qyteteve në Shkup – 2.109, Kumanovë – 252, Manastir – 180, Tetovë – 178, Veles – 165, Gostivar – 126, Gjevgjeli – 88, Kavadar – 82, Resnjë – 80, Negotinë – 73, Shtip – 67, Ohër – 59, Kërçovë – 52, Prilep – 46, Krushevë – 35, Koçan – 30, Sveti Nikollë – 24, Radovish dhe Dellçevë nga 22, Strumicë – 18, Demir Hisar – 17, Vinicë – 16, Strugë – 14, Bogdanci – 13, Demir Kapi – 9, Kriva Pallankë – 8, Dibër – 6, Berovë dhe Pehçevë nga 3, Probishtip, Vallandovë dhe Makedonska Kamenica nga 2.
Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në këtë shtet që nga fillimi i epidemisë është 154 494, numri i pacientëve të shëruar është 143 069, numri i vdekjeve është 5 168, ndërsa numri i rasteve aktive është 6 257.

Më shumë raste aktive ka në Shkup 2 650, Kumanova 547, Manastiri 446.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb