MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 2 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Po ashtu 20 raste të reja ka pasur së fundmi, 5 prej të cilave në Kumanovë.

Lajmi i mirë është se ka 30 pacientë të shëruar, ndërkohë që 425 persona vijojnë të jenë raste active me COVID-19.

Në total nga fillimi i pandemisë Maqedonia e Veriut shënon 155 mijë e 507 raste dhe 149 mijë e 612 të shëruar, shtuar dhe 5 mijë e 470 viktima.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb