MAQEDONIA E VERIUT

Një viktimë e radhës është shënuar në Maqedoninë e Veriut dhe bëhet fjalë për një pacient nga Tetova. Ndërkaq 23 raste të reja janë shënuar me COVID-19 në 24 orët e fundit nga të cilat 12 në Shkup, 4 në Tetovë, 4 në Kumanovë, 2 në Prilep dhe 1 në Negotinë.

Këtë fundjavë në Maqeoninë e Veriut besimtarët myslimanë mbajnë festimet për Fitër Bajramin dhe qeveria nuk ka vendosur ende nëse do të ketë një orë policore nisur nga fundjava apo jo.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb