MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut ka vijuar me bilancin e rënduar nga COVID-19 duke shënuar edhe këtë të enjte shifra të larta.

Nga 3 mijë e 81 teste kanë rezultuar pozitië 1 mijë e 198 persona kurse 26 pacientë kanë ndërruar jetë.

Shkupi ka gjysmën e  rasteve ditore (572) teksa situata e rëndë paraqitet në Manastir. Po ashtu raste kanë edhe Prilepi, Kumanova e Ohri.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb