Tre shqiptarë janë dënuar me 4 deri në 6 vite burg  në Gjermani, pasi akuzohen për trafik droge.

Bëhet fjalë për Genci K., 51 vjeç, Xhuljano O., 25vjeç dhe Eraldo L., 22 vjeç. Bashkë me shqiptarë ka qenë pjesë edhe shtetas të huaj.

Mediat gjermane shkruajnë se në qytetin Valten, i cili ndodhet në veri të Berlinit, janë kapur pesë burra duke shkarkuar nga një furgon sasi të lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit fizik në furgon, policia gjeti dhe sekuestroi 11 kg marijuanë të paketuar në 20 thasë me etiketën “Berlin-Stamboll-Nju Jork”. Në totale, bashkë me lëndët e tjera narkotike, u sekuestruan 256 kg drogë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb