Ish-presidenti Donald Trump, ka deklaruar se Gjermania është ‘peng i Rusisë’.

Deklaratat e tij Trump i bëri duke iu  referuar Nord Stream 2 , që tashmë ka tensionuar marrëdhëniet midis Berlinit dhe Uashingtonit , në mes të krizës në Ukrainë.

“Unë vërtet u përpoqa të bindja ish-kancelaren Angela Merkel që të mos nënshkruante marrëveshjen e gazsjellësit, sepse Gjermania do të merrej plotësisht peng. Dhe sot, është një peng i Rusisë”, ka thënë Trump.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb