TIRANE

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka përshëndetur ratifikimin e Marrëveshjes së Prespës. Përmes një postimi në faqen e tij të Twitter, Basha shkruan se kjo marrëveshje i hap rrugën anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut.

“Përshendes ratifikimin e marrëveshjes së Prespës nga parlamenti helen që i hap rrugën anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut dhe konsolidon bazat e bashkëpunimit për paqen dhe stabilitetin e rajonit“, shkruan Basha.

Pd Basha Twitter

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: