Richard Grenell është nderuar në fund të Presidencës së Donald Trump me medaljen e ”Sigurisë Kombëtare”.

Grenell i cili kontribuoi drejtpërdrejt në arritjen e marrëveshjes Kosovë-Serbi më 4 shtator në Shtëpinë e Bardhë duket se do e përmbyllë rrugëtimin me administratën e Trump me një medalje nderi.

Ishte pikërisht Trump ai që ia dha medaljen, teksa Grenell shkruan se Presidenti aktual i SHBA në detyrë nuk çeli asnjë luftë të re, por vetëm përdori diplomacinë për të sjellë paqe.

”Ky ishte një nder i madh – veçanërisht sepse erdhi nga Donald Trump i cili ka përdorur diplomacinë për të sjellë paqe në botë. Ai nuk ka filluar luftëra të reja, solli trupat amerikane në shtëpi, ndërtoi ushtrinë amerikane – dhe ende nënshkroi marrëveshje paqësore.”- shkruan Grenell.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by richardgrenell (@richardgrenell)


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb