Kreu i grupit demokrat, Myslim Murrizi pas takimin me ambasadoren Yuri Kim, një ditë pas arritjes së marrëveshjes për reformën zgjedhore, bëri të qartë qëndrimin e 39 deputetëve të opozitës brenda Parlamentit.

Sipas tij, në takimin me ambasadoren Yuri Kim ai ka theksuar se nuk do të votojnë marrëveshjen në Kuvend në rast se nuk ka lista të hapura.

“Ne i thamë që nuk votojmë asnjë lloj pazari, kërkojmë lista të hapura ndryshe nuk votojmë. Nuk i lamë hapësirë kërkesave të saj. Qëndrimi ynë është korrekt dhe i palëkundur: Administratë zgjedhore, lista të hapura dhe votë emigrantësh”,- tha ai.

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: