TIRANË-Komisioni i Jashtëm ka diskutuar sot marrëveshjen me Gjermaninë për Energjitikën. Zëvendës ministri i Energjisë dhe Industrisë Ilir Bejtja theksoi se tre marrëveshjet kushtojnë 72 milionë euro investim.

“Financimi është në formë kredie dhe kemi mundësi të ndërhyjmë. Ndërhyrja në diga kushton 20 milionë euro.”- u shpreh Bejtja. Ndërsa Kryetarja e Komisionit te Jashtem Arta Dade u shpreh se është e rëndësishme që këto marrëveshje të zbatohen.

(a.n/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb