Qeveria ka vendosur fasha të caktuara orari gjatë ditës kur këmbësorët mund të ecin në këmbë dhe kur duhet të qëndrojnë në banesa.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për “Balkanweb” se në video, tregohen pamje nga qyteti i Korcës, para dhe pas orës 10.00.

Sic shikohet në pamje, para orës 10.00 ka shumë këmbësorë, të cilët shfrytëzojnë fashon e orarit te mëngjesit për të bërë kryesisht pazar.

Ndërsa, pas orës 10 nuk ka më lëvizje të këmbësorëve dhe ka po ashtu pak automjete që lëvizin.

(d.xh/ Balkanweb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb