Një 51-vjeçar nga Vora do të hetohet penalisht, pasi akuzohet se me anë të mashtrimit i ka marrë një personi një sasi lekësh.

Burime zyrtare nga policia e Elbasanit bënë me dije se shtetasi me inicialet L.T., akuzohet se ka mashtruar shtetasin me inicialet H.R, 68 vjeç.

Deri më tani nuk dihet sasia e lekëve që ka përfituar 51-vjeçari. Ndërkohë, materialet ndaj tij i janë referuar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb