19-vjeç, kapiten i Ajaksit që mahniti në Champions, që fitoi titullin në Holandë! Me kombëtaren arriti deri në finalen e Ligës së Kombeve. Shënon gola, jep asiste, por mbi të gjitha në një moshë kaq të re është i tmerrshëm në mbrojtje dhe një udhëheqës i vërtetë.

Për këtë arsye Juventusi pagoi 75 milionë euro për kartonin e tij në verë, teksa ka siguruar një xhevahir të vërtetë. De Ligt, la pas shpine në renditjen e përgjithshme Zhandon Sanço të Borusias së Dormundit dhe Zhoao Feliks të Atletiko Madridit.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb