TIRANË

Është mbajtur në Katedralen e Shën Palit në Tiranë mesha e Krishtlindjes.

Kjo meshë është drejtuar nga ana e imzot Frendos. Ky i fundit tha se festës së Krishtlindjes nuk i shuhet shkëlqimi, edhe pse jemi në kohë pandemie.

“Krishtlindjes nuk i shuhet shkëlqimi as në këto ditë. Duhet të gjiihë bashkë të themi: Na shpëto o Zot Jezus. Të lutemi për ata që ndiihen të vetmuar.

I ati i Shenjtë, në këtë natë Krishtlindje, bëj që të  ndriçohemi nga mesazhi i jetës”, tha ndër të tjera imzot Frendo.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb