Po mbahet edhe në Sarandë mesha e Krishtlindjes në kishën Shën Harallambi. Mesha është mbajtur nga At Kozmai.

Nga ana e përfaqësuesve të kishës janë marrë masa për respektimin e protokollit të masave anti Covid, duke udhëzuar besimtarët të ndezin qiri dhe më pas të largohen për të mos krijuar grumbullim besimtarësh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: