Kylian Mbappe është rikthyer në Paris Saint-Germain, pas pushimeve që pati pasi përfundoi Kampionati Evropian, teksa po bëhet gati për përgatitjet parasezonale me klubin.

Në një fotografi të postuar ai duket i emocionuar të rikthehet në klub para sezonit të ri dhe ky pritet të jetë sezoni i tij i fundit në kryeqytetin francez,

Kontrata e tij skadon verën e ardhshme dhe, edhe pse ai nuk po e mendon largimin këtë edicion, ai planifikon të largohet kur t’i skadojë kontrata.

Sidoqoftë, ai e di se do të përballet me presion nga klubi i tij për rinovimin e kontratës dhe me kohë do të shohim se a do të vazhdojë me PSG-në apo do të transferohet diku tjetër.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: