Mbërritën edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një postimi në ‘Facebook’. Sipas saj, deri më tani ka arritur në 703,550 doza vaksinash në vend.

Deri tani, në të gjithë vendin janë kryer 345,934 vaksinime.

MESAZHI I MANASTIRLIUT
Edhe 8190 doza të vaksinës Pfizer mbërritën në mbrëmje, duke arritur në 703,550 doza vaksinash në vend ☀️🇦🇱
Deri tani, me ekipet tona 👩🏻⚕️👨⚕️ në të gjithë vendin, ia kemi dalë të kryejmë 345,934 vaksinime dhe do të vijojmë pa u ndalur, derisa qytetari i fundit të jetë vaksinuar😍
#ShqipëriaBuzëqesh🌼🌼🌼🌼

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: