Bashkimi Evropian mbështet zgjatjen e afateve të organeve të Vettingut.

Nëpërmjet një njoftimi në Twitter, ambasada e BE në Tiranë deklaron se përfundimi i plotë i këtij procesi është tejet i rëndësishëm për integrimin evropian të Shqipërisë.

“Hap i rëndësishëm sot në Kuvend me paraqitjen e projekt-amendamentit kushtetues për zgjatjen e mandatit të organeve të vettingut, për t’u votuar nga të gjithë deputetët.
Bashkimi Evropian 🇪🇺 mbështet fuqimisht zgjatjen e mandatit. Përfundimi i suksesshëm i procesit të vettingut është tejet i rëndësishëm për integrimin evropian të Shqipërisë 🇦🇱.”, deklaron ambasada e BE.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb