Këshilli i Ministrave të Europës, ka vendosur të pezullojë marrëdhëniet me Bjellorusinë.

Ky vendim ka ardhur për shkak të pjesëmarrjes aktive të vendit në sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës.

Më këtë vendim Këshilli i Europës e pengon Bjellorusinë të marrë pjesë na takimet dhe aktivitetet e organizatës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb