Për të dytin vit radhazi Dwayne “The Rock” Johnson është në krye të listës së Forbes si aktori më i paguar i Hollywoodit me 87,5 milion dollarë. Kanadezi Ryan Reynolds është në vend të dytë me 7.5 milion.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

I treti sipas revistës së famshme është Mark Wahlberg me 58 milion dollarë falë komedisë aksion “Spenser Confidential”.

Ajo që i ka ndihmuar 6 yjet e vendosur në top listë kanë qenë të ardhurat e paguara nga shërbimi streaming i Netflix, i cili ka kontribuar të rrisin të ardhurat e tyre të përgjithshme me rreth 140,5 milion, 25% e totalit të 545,5 milion të mbledhura nga grupi.

“Spenser Confidential” me Mark Wahlberg, një nga sukseset e Netflix të muajve të fundit, është për shëmbull, filmi i tretë origjinal më i shikuar në platformë. Listën e top five e kompletojnë Ben Afleck dhe Vin Diessel , respektivisht me 55 dhe 54 milion dollarë.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb