Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar 44,242 raste të tjera Covid dhe 157 vdekje brenda 28 ditëve nga një test pozitiv, sipas të dhënave më të fundit nga pulti i qeverisë për koronavirusin .

Kjo krahasohet me 46,807 infeksione dhe 199 vdekje në 24 orët e mëparshme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: