Itali-Mbi një milion italian janë pozitivë aktiv me Covid-19, me presionin spitalor që vazhdon të rritet dhe që do të sjellë nga nesër kthimin në zonë të verdhë të Lazios, Lombardisë, Piemontes dhe Sicilisë.

Pritet gjithashtu detyrimi i super pass për të gjithë punëtorët prej datës 5.

Ndërkohë, Evropa i kalon 100 milionë raste të infektimit që nga fillimi i pandemisë së koronavirusit. Me ardhjen e 2022 vjen gjithashtu një tjetër rritje e masave anti-Covid, për të përballuar valën e katërt të virusit dhe përhapjen e Omicron.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb