VARSHAVË

Si pasojë e stuhisë së fuqishme dhe kushteve të këqija të motit, 76.000 shtëpi në Poloni dhe 40.000 shtëpi në Çeki kanë mbetur pa energji elektrike.

Sipas lajmeve nga mediat vendase të Polonisë dhe Çekisë, në Poloni 76.000 dhe në Çeki 40.000 shtëpi kanë mbetur pa rrymë.

Në Poloni deri më tani pesë persona kanë marrë lëndime si pasojë e rrëzimit të pemëve, si dhe 311 ndërtesa kanë pësuar dëme.

Ndërsa në Çeki, për shkak të stuhisë së fuqishme, në shumë rajone ka ngecje në udhëtimet hekurudhore.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb