FRANCË

Franca po shkon drejt 20 mijë viktimave nga COVID-19 teksa deri më sot janë 19 mijë e 718 por data 11 maj qëndron si opsioni për një lehtësim masash.

Kryeministri i vendit, Edouarde Philippe e konfirmon diçka të tillë por thotë se normaliteti nuk do të vijë direkt por gradualisht dhe ngadalë.

Sipas Philippe tashmë francezët duhet të mësohen të jetojnë me virusin

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb