Më shumë se 200 civilë janë ende të ngujuar në fabrikën e madhe të çelikut Azovstal të Mariupolit. Kështu deklaroi kryetari i bashkisë së Mariupolit, Vadym Boychenko, raporton agjencia e lajmeve Reuters.

Një numër civilësh u evakuuan nga fabrika e çelikut – mbajtja e fundit e trupave ukrainase në qytetin me rëndësi strategjike, të dielën.

OKB-ja dhe Kryqi i Kuq kanë thënë se shpresojnë të evakuojnë më shumë civilë sot. Boychenko tha se rreth 100,000 civilë ishin ende në Mariupol, qytet i rrethuar prej javësh.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: