Më shumë se 200 mijë qytetarë i kanë kryer të dy dozat e vaksinës anti-covid.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliun përmes një mesazhi në ‘Facebook’.

“Më shumë se 200 mijë qytetarë i kanë kryer të dy dozat e vaksinës dhe janë sot shumë më të mbrojtur nga covid19, teksa vijon me ritme të larta vaksinimi në të gjithë vendin”, shkruan Manastirliu.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb