Situata epidemiologjike ne Greqi vijon të mbetet ende shqetësuese. Ndërsa në 24 orët e fundit janë identifikuar 29, 348 raste të reja me koronavirus, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 6, 739, 536 të prekur.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë kanë humbur jetën 180 pacientë.

Që nga fillimi i pandemi në Gjermani janë regjistruar 108, 233 të vdekur.

Ndërkohë, shumë shtete në të gjithë Europën kanë rivendosur masa kufizuese për të parandaluar përhapjen e variantit Omicron që sëfundmi është kthyer në një shqetësim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb