Forcat ukrainase kanë goditur një bazë me më shumë se 30 sulme në qytetin e pushtuar nga Rusia, Melitopol, ka thënë kryebashkiaku i qytetit në mërgim.

Sulmet goditën një zonë të qytetit në Ukrainën jugore ku ndodhet aeroporti i tij, njoftoi agjencia ruse e lajmeve RIA, por nuk specifikoi se çfarë ishte goditur.

Disa shtëpi u dëmtuan, por nuk u raportuan viktima, sipas një zyrtari të instaluar nga Rusia në rajon.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb