Rreth 21.67% e shqiptarëve votuan sot për zgjedhjet vendore. Nga 3.536.015 shtetas shqiptarë morën pjesë vetëm 771 863.

Pjesëmarrja më e madhe ka qenë në bashkinë e Pustecit me 55.44%, më tej vjen Librazhdi e Tepelena.

Pustec 55.44%
Librazhd 37.52%
Tepelenë 36.59%
Poliçan 35.46%
Klos 35.17%
Gramsh 32.95%
Pukë 32.65%
Skrapar 32.58%
Prrenjas 32. 49
Kolonjë 32.07%
Roskovec 31.18%
Konispol 31.03%
Divjakë 30.67%
Këlcyrë 30.54%

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: