Aktualisht në Kosovë janë pozitivë për Covid 405 raste.

Sipas të dhënave të bërë të ditura nga Instituti i Shëndetësisë Publike 157, 589 persona janë shëruar, ndërsa që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 2, 980 qytetarë.

Që nga fillimi i procesit të vaksinimit janë dhënë 1, 599, 372 doza të vaksinës, ndërsa në 24 orët e fundit janë vaksinuar 2, 025 qytetarë.

Deri më sot 725, 365 persona kanë marrë dozën e dytë të vaksinës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: