I mbijetuari i masakrës në Burgun e Dubravës, Visar Ballovci është i ftuari i radhës i Gjykatës Speciale.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Ballovci përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ku ka njoftuar se është ftuar në cilësinë e dëshmitarit.

Njoftimi i plotë:

Familjar, miq, dhe shokë të nderuar.

Më lejoni të ju njoftoij se kam mar ftes nga Gjykata e Hagës që të paraqitem me datën 12.10.2020 në cilësin e dëshmitarit.

Atje do të dëshmojë për sakrificën e popullit tonë, për vuajtjet e mia, dhe shokëve të vrarë, e masakruar në burgun e Dubraves, do të dëshmojë se lufta Çlirimtare ishte më e pastër së loti, dhe që krimët i shkaktoi Serbia në pragun e shtëpis tonë.

Ballin e lartë e kurrizin drejtë, e gjithmonë krenarë me UÇK-në tonë.

Rrnoftë kjo ushtri Çlirimtare që jehonë i dha Ramush Haradinaj, emri i ti mos u harroft asnjëherë aty ku flitet shqip.

Me rrespekt i juaji Visar Ballovci!.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb