Te zgjedhesh nje profesion duket se eshte nje nga sfidat me te medha me te cilen perballemi te gjithe ne nje moment te caktuar te jetes. Cfare duam te behemi? Cfare profesioni na pershtatet? Do te jete e lehte per mua te integrohem ne tregun e punes? Nese investoj disa vite shkolle a do me konvertohet ne te ardhura te kenaqshme? Te gjitha keto pyetje meritojne kohe, studim te vazhdueshem te tregut te punes per t’ju pergjigjur.

Dermolife Academy u krijua para 4 vitesh si nevoje e vazhdueshme per te levruar fushen e te bukures, e cila cdo vit e me shume premton nje treg pune me kapacitet relativisht te larte per profesioniste qe studiojne kete fushe.
Ne akademine tone prej vitesh ofrojme programe studimi:

-3 mujore
-6 mujore
-1 vjecare
-2 vjecare

Secili prej programeve trajton fushen e dermoestetikes, ne menyre specifike ne nje ose dy fusha ose edhe me gjere, te gjithe fushen e dermoestetikes. Mesimi zhvillohet nen nje kurrikul te mirefillte studimore te bazuar ne programet e universitetit La Sapienza ne Rome, per ti dhene sa me shume studenteve tane eksperiencen e vendeve Europiane ne fushen estetikes. Ne kete menyre mesimdhenia, teoria zhvillohet nga pedagoge te cilet i perkasin fushes se mjekesise, por edhe pedagoge italiane, te cilet mbajne vazhdimisht leksione te hapura per te na sjelle risite e fundit qe zhvillohen kudo neper bote per fushen e te bukures ku studimet per permiresimin e saj asnjehere nuk perfundojne.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ne fund te secilit prej programeve studentet pajisen me nje certifikate profesionale per ciklin qe ka studiuar te certifikuar nga Ministria e Punes.

Fokusi kryesor i yni eshte praktika e cila realizohet brenda ambjenteve te klinikes Dermolife me pajisje te teknologjise se fundit per te mbajtur sa me shume te update-uar studentet tane, per t’ju premtuar edhe nje pune te sigurte ne te ardhmen, pasi ata te dalin si profesioniste nga dyert e akademise sone.
I gjithe feedback-u une ne keto vite ka qene suksesi, kur shohim sesi studentet tane tashme jane bere sipermarres te suksesshem ne bizneset e tyre respektive, ose kur jane te punesuar ne qendra estetike dhe biznese te ndryshme te kesaj natyre si profesioniste te vertete. Jane pikerisht po ata studente qe ne ditet e para te mesimit kane ardhur plot shpresa per te ardhmen dhe kerkonin te mesonin sa me shume dhe tashme ata i shohim si profesioniste te vertete, te afte per ta zoteruar me se miri profesionin e tyre.

Edhe kete vit si cdo vit tjeter Dermolife Academy synon te ftoje sa me shume te rinj, te cilet ende nuk e kane zgjedhur nje profesion, te rinjte te cilet ne drejtimin e arsimit te pergjithshem apo fakulteteve te ndryshme nuk arritur te gjejne veten, te ushtrojne profesionin, apo te kene nje buxhet te kenaqshem.
Kerkesat per te studiuar dermoestetiken jane te shumta, mundesite per te qene pjese e saj nuk jane te barabarta per te gjithe, ndaj ne ofrojme ulje cmimi ne secilin prej programeve per nje afat te caktuar deri ne Shtator.

Profesioni qe zgjedhim eshte ai cka duhet te identifikoje aftesite tona per te dhene maksimumin dhe si rrjedhoje per te marre maksimumin. Si i tille duhet perzgjedhur me shume objektivitet. Investoni ne veten tuaj, ne studime me potencial dhe me pas eshte profesioni i cili do te punoje per te ardhmen tuaj te ndritur!

Te gjithe te interesuarit per te mesuar me shume rreth akademise sone, programeve, cmimeve dhe uljeve deri ne 30% mund te informohen ne te dhenat e meposhtme:

WEBSITE: dermolife-academy.al
EMAIL: info@dermolife-academy.al
FACEBOOK: Dermolife Academy

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb