Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me kancelarin e Gjemanisë, Olaf Scholz në New York.

Takimi biletareal mes Ramës dhe Scholz u zhvillua në selinë e OKB së.

Në cilësinë e presidencës shqiptare, Kryeministri Rama drejtoi sot Debatin e Nivelit të Lartë në Këshillin e Sigurisë së Kombeve të Bashkuara.

Temë e diskutim në Këshill ishte “Respektimi i qëllimeve dhe parimeve të Kartës së OKB-së nëpërmjet multilateralizmit: Ruajtja e paqes dhe sigurisë së Ukrainës”, me pjesëmarrjen e Presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky dhe 50 krerë shtetesh.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: