KLGJ është mbledhur sot për të shqyrtuar kërkesën e ILD për gjyqtarin e Vlorës, Hektor Sinanaj.

ILD ka përfunduar për procedim disiplinor për gjyqtarin dhe i kërkon KLGJ ulje page deri në 40% për një vit.

Hetimi i iniciuar nga ILD fillimisht përfshinte 9 vendime gjyqësore të dhëna pikërisht nga gjyqtari Hektor Sinanaj. Nga ana tjetër vetëm 6 vendimmarrje janë brenda afatit 5-vjeçar të parashkrimit për hetimin disiplinor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb