TIRANË

Është mbledhur sot në Tiranë Komisiionii i Posaçëm për zgjedhjen e 12 anëtarëve të KQZ-së së re.

Gazetari Ergys Gjencaj raporton për “Balkanëeb” se Partia Socialiste propozoi për kryekomisioner: Bledar Skënderin, Ilirjan Celibashin dhe Ilir Rusmajlin

Partia Demokratike përmes Oerd Bylykbashit propozoi për zv.komisioner Lealba Pelingun, Agron Haxhimalin dhe Hysen Osmanajn.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb