Janë publikuar në këto çaste formacionet e takimit më të rëndësishëm të javës, derbit të madh të kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës, i cili do të nisë në orën 20:45 në “Air Albania”.

Trajneri Sormani nuk do të ketë të disponueshëm për këtë përballje mbrojtësin Boldor, mesfushorët Ferati, Kote, Mala dhe sulmuesin Çinari, të gjithë të infektuar nga Covid-19.

Tirana e Egbosë nga ana tjetër vjen e plotë dhe trajneri nigerian i bardhebluve mund t’u besojë të gjithë elementëve ku është mbështetur gjatë këtyre javëve të drejtimit të ekipit.

Formacionet
Partizani: Hoxha, Belica, Bitri, Idrizaj, Trashi, Telushi, Kordeiro, Broja, Braun, Bardhi, Solomon
Trajner: Adolfo Sormani

Tirana: Lika, Doka, Muça, Vangjeli, Hoxhallari, Çelhaka, Batha, Torasa, Kobinah, Kale, Ngo
Trajner: Emaniel Egbo

(j.s/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb