Konsumimi i Birrës “Korça” është pjesë e rëndësishme e përjetimit të ndeshjeve të futbollit, duke u përzgjedhur edhe nga tifozët e shumte holandeze e italiane, qe kane mbushur kryeqytetin dy ditët e fundit.

Sportdashësit e kane pritur finalen e madhe mes emocionesh, duke shijuar Birrën “Korça”, e cila mbetet birra historike në tregun shqiptar me freskinë dhe cilësinë e saj të padiskutueshme.

E cilësuar si birrë për futboll, muzikë dhe hare, Birra Korça është bërë pjesë e pandashme e argëtimit të tifozëve te Romes dhe Feynordit.

Ata thonë se janë mrekulluar nga cilësia e birrës “Korça”, dhe e kane shijuar diellin e Tiranës nen freskinë e Birrës shqiptare. Birra Korça është kthyer në mbretëreshën e finales së kompeticionit të rëndësishëm të UEFA-s.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb