“Ishte bukur që pashë sërish gjyshen time”. Princi Harry e pa Mbretëreshën Elizabeth gjatë një takimi sekret përpara se të fluturonte për në Holandë, ku mori pjesë si i ftuari i nderit në Lojërat Invictus përkrah Meghan Markle. Duket se biseda, ku mori pjesë edhe Princi Charles, ka qenë e qetë, aq sa Dukat e Sussex-it janë ftuar të shfaqeshin në ballkonin e Pallatit Buckingham gjatë jubileut. Një lloj “hap besimi” edhe nga ana e mbretërve. Ndërkohë Meghan u shfaq veçanërisht rrezatuese dhe “dyshuese” se po fsheh një sekret të ëmbël gjatë takimit.

Harry dhe Meghan thuhet se i premtuan Mbretëreshës se do të përqafonte stërnipërit e saj Archie dhe Lilibet në takimin e ardhshëm. Duket se Elizabeth i ftoi ata të merrnin pjesë në Jubileun e Platinumit, por dukat nuk do të kishin një rol zyrtar – pasi ata lanë pozicionin e tyre si mbretër dy vjet më parë – në festimet nëse kthehen në Mbretërinë e Bashkuar. Megjithatë, ata pritet të marrin pjesë në ngjarje, duke përfshirë ceremoninë e falënderimeve në Katedralen e Shën Palit. Momenti në ballkonin e Pallatit Buckingham për festën tradicionale të 2 qershorit do të jetë prekës për mbretëreshën, pasi ka të ngjarë të shënojë herën e fundit që ata të gjithë do të shfaqen së bashku gjatë mbretërimit të saj, i cili do të hyjë në vitin e 71-të këtë vit. Ekspertët pajtohen se prania e Harry-t dhe Meghan-it do të thoshte shumë për Madhërinë e Saj. Megjithatë, ata paralajmëruan se pjesëmarrja e Sussex do të duhet të menaxhohet me kujdes dhe do të jetë një lloj “hap besimi” nga ana e të gjithëve.

Pas ndalimit në Londër, dukët e Sussexes fluturuan në Holandë për të marrë pjesë në Lojërat Invictus. Meghan Markle u shfaq shkëlqyese dhe e veshur me një xhaketë me ngjyrë neutrale me një rrip në bel, duke shfaqur kthesa të dyshimta. Prej disa javësh po qarkullojnë thashethemet se Dukesha mund të jetë shtatzënë. Do të ishte një dhuratë e bukur për festën e Elizabeth …

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb