Mbretëresha Elizabeth ishte e pranishme në Lojërat e Komonuelthit në Birmingham 2022 me Princin Edëard.

Ajo dukej jashtëzakonisht mahnitëse me një pallto portokalli të vjeshtës dhe kapele të përshtatshme duke rrezatuar së bashku me djalin e saj më të vogël, Earl of Wessex, në Pallatin Buckingham.

Prove

Nisja shënon festën e parë të madhe mbretërore të 95-vjeçares nga rezidenca e saj zyrtare në Londër që kur filloi pandemia Covid.

Ajo e vendosi mesazhin e saj brenda shkopit “të zgjuar”, i cili u mbyll automatikisht, përpara udhëtimit të tij 294-ditor.

Prov

Shkopi i këtij viti është i pajisur me teknologjinë më të fundit për të mbrojtur mesazhin e Mbretëreshës derisa të lexohet në ceremoninë e hapjes së Lojërave në Birmingham më 28 korrik 2022. Mbretëresha është fanse e Federatës së Lojërave të Komonuelthit dhe iu bashkua në ceremoni nga zëvendës mbrojtësi i institucionit, Princi Edëard.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: