Raportet e shtypit britanik thonë se mbreti i ri po bën gjithçka që mundet për të bashkuar anëtarët e familjes së tij.

Mbreti Charles dëshiron t’i largohet polemikave dhe të bëjë paqe me “rebelët” e Sussex, Princit Harry dhe Meghan Markle nga Buckingham,
që emigrimit në SHBA dhe veçanërisht pas detajeve – një bombë që u zbulua në dokumentarin që u transmetua së fundmi në Netflix.

Siç raporton gazeta britanike “Daily Mail”, djali i madh i mbretëreshës së ndjerë Elizabeth pritet të ftojë djalin e tij Harry dhe bashkëshorten e tij, Meghan, në ceremoninë e kurorëzimit të tij, e cila është caktuar për 6 maj 2023.

Familja mbretërore britanike po përpiqet të mbajë veten duke ndjekur një qëndrim dinjitoz pavarësisht bombave verbale të përsëritura të çiftit Sussex që po godasin monarkinë, duke ekspozuar në mënyrë të pariparueshme Buckingham dhe duke dëmtuar imazhin e Kurorës Britanike.

Dokumentari i Netflix pasohet nga kujtimet e Harry-t, të cilat pritet të bëjnë sërish bujë në Pallat.

Megjithatë, një burim i afërt me Buckingham tha në kushte anonimiteti se plani i mbretit Charles, i cili është me të gjitha mjetet për të ribashkuar familjen e tij, po përparon në mënyrë të qëndrueshme, komenton gazeta britanike.

Megjithëse ftesat zyrtare për ceremoninë e kurorëzimit të Charles më 6 maj nuk janë publikuar ende, burime të mirëinformuara i kanë thënë Daily Mail se mbreti i Britanisë do t’i dërgojë një ftesë djalit të tij të dytë dhe nuses për të treguar se janë të mirëpritur në ngjarja historike.

Vlen të theksohet se këngëtarja dhe aktorja e njohur Barbra Streisand do të jetë e pranishme në ceremoninë e kurorëzimit të Charles duke nderuar djalin e madh të mbretëreshës së ndjerë Elizabeth.

Mbreti Charles, siç shkruan gazeta gjermane “Bild”, tashmë i ka dërguar një ftesë yllit të Hollivudit për të marrë pjesë në ceremoninë e kurorëzimit të tij. Mbreti i ri i Albionit të vjetër përzgjedh personalisht të ftuarit që do të jenë të pranishëm më 6 maj, në Westminster Abbey në Londër, ku do të zhvillohet ceremonia e kurorëzimit të tij. Emri i Barbra Streisand është në krye të listës, siç komenton publikimi përkatës.

Dihet se ylli i madh i Hollivudit dhe djali i madh i të ndjerës Elizabeth kanë qenë miq të ngushtë në 50 vitet e fundit.
Megjithatë, në fillim të viteve 1990, thashethemet për një lidhje qarkullonin gjerësisht.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: