SHBA


Një 22-vjeçar nga Kalifornia në SHBA kishte shumë ndjekës në Instagram dhe njihej me nofkën “Oxygod”. Mirëpo, ai është dënuar me 17 vjet heqje lirie.


Uyatt Pasek u dënua për trafikim lëndësh narkotike pasi u zbulua që prodhonte pilulave ‘të falsifikuara’ të prodhuara në një laborator sekret. Pasek i bënte tabletat në një mënyrë të tillë që të dukeshin si qetësuesi i dhimbjeve, mirëpo ato kishin opioid sintetik që besohet të jetë 80-100 herë më i fortë se morfina, shkruajnë mediat amerikane.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

I riu që ka më shumë se 11 mijë ndjekës në “Instagram” mburrej në rrjetet sociale për jetën e tij luksoze. Por, mesa duket, jeta e tij luksi paska pasur arsye kriminale.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb