MAQEDONI E VERIUT

Klinika Infektive në Shkup nuk ka më asnjë shtrat të lirë për pacientët me COVID-19. Me valën e re të shkaktuar nga varianti Delta shumë shpejt janë ezauruar gjithë shtretërit dhe tashmë shteti duhet të mendojë për një plan B.

Nga nesër hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese në Maqedoninë e Veriut teksa kryeministri Zoran Zaev paralajmëroi se qeveria duhet të mbajë llogari për shëndetin kolektiv.

Ai i la të lirë qytetarët të vendosin vetë për vaksinën, por duket se si në Maqedoninë e Veriut ashtu dhe në vende të tjera të botës masat do të prekin kryesisht të pavaksinuarit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb