GREQI

Qeveria greke ka vendosur të mbyllë qendrës e Athinës për shkak të protestave masive që po bëhen kohët e fundit në kryeqytet.

Rrugët kryesore të qendrës, Panepistimiou, Stadiou, Amalias dhe Vas.S Sofias janë aktualisht të mbyllura për shkak të një proteste të qytetarëve kundër ankandeve.

Por Partia Komuniste e Greqisë do të protestojë sot pikërisht kundër kësaj mbylljeje të qendrës së Athinës.

Ajo i bën thirrje qytetarëve, punëtorëve, të varfërve të marrin pjesë në protesta masive kundër shkeljes së të drejtave të tyre nëpërmjet kufizimeve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb