KUKËS- Menjëherë pas mbylljes së muajit të madhërueshëm të Ramazanit dhe festës së Bajramit të madh, ka nisur fluksi i ardhjes së qindra shqiptarëve të Kosovës drejt bregdetit, për të kaluar ditët e nxehta të stinës së verës. Këtë të shtunë në rrugën e Kombit ka patur një fluks udhëtarësh, të cilët vinin nga Kosova me destinacion Vlorën, Durësin, Sarandën apo edhe Velipojën e Shëngjinin.
Bregdeti shqiptarë është mjaft i frekuentuar nga shqiptarët e Kosovës. Vitin e kaluar numri i pushuesve i kalonte mbi një milion persona.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: