Piloti 33-vjeçar, Babis Anagnostopulos, i cili është akuzuar si varësi i bashkëshortes së tij 20-vjeçare Caroline, ka bërë kërkesën e parë nga autoritetet.

Mësohet se Babis, ka kërkuar që të punësohet në ambientet e burgut, në mënyrë që të përfitojë trajtim më të favorshëm dhe të ulë dënimin. Autoritetet greke, shprehen se ishin në merak për sigurinë e tij, por shtuan, se piloti është pritur mirë në burg, nga personat e tjerë që po kryejnë dënimin atje.

Babis ndodhet në burgun e quajtur “Korydallos” dhe burime brenda burgut, thonë se reagimi i parë i të burgosurve të tjerë ishte: “Duket sikur ai u rikthye në shtëpi”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb