Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha i ka bërë dje thirrje Kongresit amerikan, FBI dhe Departamentit Amerikan të Shtetit të hetojnë rolin e Edi Ramës në skandalin McGonigal.

Berisha pohoi se çdo shqiptar duhet t’i bashkohet revolucionit, për të shpëtuar Shqipërinë.

“Çështja McGonigal nuk përfshin vetëm atë.

Thirrje kongresit të SHBA dhe FBI të hetojnë rolin e Edi Ramës në skemën e gjobvënies. Ai u thoshte të tjerëve se zoti Escobar më ka dorëzuar listën e biznesmenëve që do sanksionohen. Ishte skemë në të cilën Rama po fuste në dorë, në skllavërim të plotë biznesmenët me lista të dorëzuara nga Basha.

Thirrje FBI dhe Kongresit, DASH, të hetojnë.

I bëj thirrje çdo shqiptari t’i bashkohet revolucionit, të shpëtojmë Shqipërinë. Është një lëvizje për fëmijët tanë, për të shpëtuar Shqipërinë nga ky regjim kriminal.”, tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: