Një shqiptar është arrestuar nga karabinierët pasi i janë zbuluar 500 gramë kokainë në makinë. Ai u ndal për një kontroll të thjeshtë, por u tradhtua nga nervozizmi i tij.

Në Città di Castello, karabinierët arrestuan 27-vjeçarin shqiptar pa precedentë, me banim në provincën Lucca, pasi në bordin e makinës së tij me motor të madh iu gjet mbi gjysmë kilogrami kokainë.

Gjithçka nisi me një kontroll shumë normal rrugor, por karabinierët dyshuan për nervozizmin e pajustifikuar të burrit, përveç origjinës së tij nga jashtë rajonit dhe vendosën të kryenin hetime më të sakta, duke e shoqëruar me makinën e tij deri në kazermë.

Pas një kontrolli të imtësishëm në makinë, e fshehur në një ndarje brenda mbushjes së një sediljeje u gjet kokaina, sipas karabinierëve shumë e pastër.

Burri u arrestua për trafik droge dhe u dërgua në burgun Capanne. Operacioni i Karabinierëve bëri të mundur heqjen e rreth 12 mijë dozave kokainë nga rruga për një vlerë totale tregu rreth 120 mijë euro.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb