RINAS

Policia Kufitare e Rinasit ka sekuestruar një shumë prej 20 mijë euro, të cilat po transferoheshin jashtë shtetit në mënyrë të paligjshme nga një 27-vjeçar.

I riu F. K., banues në Durrës, është ndaluar në tentativë për të kaluar kufirin, përmes aeroportit të Rinasit, teksa në çantën e shpinës mbante shumën e padeklaruar të parave.

Njoftimi i policisë:

Rinas

Policia Kufitare e Rinasit parandalon një rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjshme.

Evidentimi, si rezultat i masave të shtuara, në zbatim të planit të masave për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Sekuestrohen 20000 euro, procedohet penalisht një 27-vjeçar.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, në dalje të RSH-së, gjatë kontrolleve të ushtruara kanë përzgjedhur për kontroll në vijën e dytë, shtetasin F. K., 27 vjeç, banues në Durrës.

Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetasit të lartpërmendur iu gjet në çantën e shpinës shuma monetare prej 20000 eurosh, që ishte e padeklaruar në doganë.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga specialistët e Policisë Kufitare në Rinas, materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mosdeklarim i vlerave monetare në kufi”.

Af231e71 497a 471c 880b 7a5c1766f078
Af231e71 497a 471c 880b 7a5c1766f078

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb