TIRANE

Që ditën e parë të lehtësimit të masave ndaj Covid-19, anglezët u dyndën në ambientet e jashtme të “pub”-eve për të festuar lirinë dhe për të pirë jashtë për herë të parë pas 4 muajsh.

Baret qëndronin të mbyllur që nga data 6 janar, kur në Britaninë e Madhe nisi karantina e tretë.

Por, edhe pse kishin leje për të dalë, policia ishte e pranishme në çdo “pub” që mund të mos respektonte rregullat dhe kujtonte klientët për të ruajtur distancimin social.

Por rinia sic e shihni dhe në foto shfaqen pa maska, pa distancim social, duke kërcyer e kënduar. Mes tyre shihet edhe policia, e cila qëndroi në gatishmëri për mbajtjen nën kontroll të situatës.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb